සමාලෝචනය
පිරිවිතර
AMC162A

AMC162A මූලික තොරතුරු
| Panel Model | AMC162A |
|---|---|
| Panel Brand | Amson |
| පෝෂණය | STN-LCD ,2.3 inch, 16×2 |
| පැනලය වර්ගය | STN-LCD |
| AMC162A මිල | ඉල්ලීම් මිල හා වේලාව |
| මෙහෙයුම් උෂ්ණත්වය | -20 ~ 70 °C |
| ගබඩා උෂ්ණත්වය | -30 ~ 80 °C |
AMC162A යාන්ත්රික ලක්ෂණ
| දර්ශන ආකෘතිය | 16 characters × 2 lines |
|---|---|
| ෆොන්ට් දර්ශණය | 5×7 dots + cursor |
| අක්ෂර ප්රමාණය | 2.96×5.56 mm |
| Character Pitch | 3.55×5.94 mm |
| පික්සල් මානකරනය | Rectangle |
| දර්ශක අනුපාතය | >3:1 (H:V) |
| ආකෘතිය ෆැක්ටරි | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.60×0.60 mm (H×V) |
| ක්රියාකාරී ප්රදේශය | 56.2×11.5 mm (H×V) |
| බෙෂෙල් ප්රදේශය | 64.0×16.0 mm (H×V) |
| මාදිලිය | 80×36 mm (H×V) |
| දළ සටහන | 12.7 (Max.) mm |
| හොලි සහ බකට් | Face mounting holes (4-Φ2.5) on left, right bezel |
| භූදර්ශනය හෝ පෝත්රයට | Landscape type |
| ස්පර්ශක පැනලය | Without |
AMC162A දෘශ්ය විශේෂාංග
| දර්ශන ප්රකාරය | STN, Yellow/Green (Positive), Transflective |
|---|---|
| වර්ණ සංදර්ශනය | Monochrome () |
| සන්ලයිට් කියවිය නොහැක | Y |
AMC162A ඉලෙක්ට්රොනික විශේෂාංගය
| ධාවක IC | COB Built-in ST7066 |
|---|---|
| රියදුරු ක්රමයක් | Duty: 1/16 |
AMC162A පසුබිම පද්ධති
| ලාම්පු ස්ථානය | Edge light type |
|---|---|
| ලාම්පු වර්ගය | YG-LED |
AMC162A සිග්නල් අතුරුමුහුණත
| සංඥා කාණ්ඩය | CPU |
|---|---|
| සංඥා පන්තිය | 8-bit parallel |
| පැනලය සඳහා ආදාන පතිකාව | 5.0V (Typ.) |
| පැනලය සඳහා ආදාන වක්රය | 3.2/6.0mA (Typ./Max.) |
| මුහුණත වර්ගය | Pad |
